Izolacje natryskowe?
Warszawa już z nich korzysta!

Chcesz ocieplić swój dom, a nie za bardzo wiesz, jaki sposób wybrać? Chciałbyś jednocześnie położyć warstwę efektywną, taką, która rzeczywiście pozwoli ci zaoszczędzić na energii cieplnej, ale z drugiej strony nie chcesz wydawać na nią majątku? Postaw na izolacje natryskowe! Warszawa już z nich korzysta!


Czytaj więcej

Nowoczesnych sposobów izolacji domu jest kilka. Mieszkańcy ocieplają budynki swoich gospodarstw w różny sposób, ale nie zawsze jest on efektywny. Najskuteczniejsze jest ocieplenie natryskowe. Warszawa i jej mieszkańcy mogą już śmiało korzystać z dobrodziejstw, jakie oferuje. Jakie zalety mają izolacje natryskowe? Warszawa już wie!

Izolacje natryskowe – Warszawa: dlaczego?

Dlaczego izolacje natryskowe? Warszawa to często skupisko budynków starych i nieocieplonych. Jeżeli chcesz dostosować je do innowacyjnych standardów, musisz je ocieplić. Jest ku temu kilka powodów.

  1. Ocieplone budynki nie sprzyjają chorobom i rozwojowi insektów w środku.
  2. Budynek, który ma izolację cieplną nie oddaje temperatury na zewnątrz, pozwalając zaoszczędzić spore kwoty pieniędzy.
  3. Dom, który jest ocieplony jest bardziej przyjazny dla środowiska. Nie wymaga zużycia wielkich nakładów paliw cieplnych.

Jesteś zainteresowany usługą izolacji pianką PUR?

Prosimy o kontakt drogą mailową lub telefonicznie, a następnie o podanie informacji niezbędnych do wyceny. Po zapoznaniu się ze szczegółami realizacji, skontaktujemy się z Państwem w celu przedstawienia oferty wykonania zlecenia.


Dotychczas spotykało się kilka sposobów izolacji cieplnej. Najpopularniejszy jest styropian. Ten jednak nie do końca spełnia swoją rolę na poddaszach, czy miejscach trudno dostępnych. Sam surowiec jest też drogi. Co więcej, nie jest tak efektywny, bo może po latach się niszczyć. Potwierdzony jest również fakt, że styropian nie przetrzymuje tyle ciepła, co inne sposoby izolacji.

Drugim sposobem jest wata szklana. To efektywny sposób, jednak nie do końca bezpieczny dla zdrowia. Już samo kładzenie może wywołać reakcje alergiczne. Surowiec również jest drogi, a ewentualne uszkodzenia mogą bardzo obniżać izolację cieplną.

Najefektywniejszym sposobem są więc izolacje natryskowe. Warszawa korzysta z nich od dłuższego czasu. Dlaczego tak efektywna jest taka izolacja? Pianką pur – Warszawa to skupisko domów z dość skomplikowanymi poddaszami. Aby je ocieplić, trzeba by zdejmować kolejne części konstrukcji dachu lub ingerować w ściany. Pianka pur, która nakładana jest w sposób natryskowy wypełnia kolejne elementy i obszary dachu czy ścian. Można ją stosować również na podłodze. Przepuszcza najmniej ciepła, a dodatkowo nie ingeruje w strukturę budynku (styropian i watę trzeba jakoś umocować). Proces nakładania jest natomiast bardzo szybki.

Jak robiona jest izolacja pur: Warszawa
odkrywa proces!

Niektórzy zastanawiają się jak skomplikowana jest izolacja pianką poliuretanową. Warszawa coraz częściej sięga po ten proces i wcale nie jest on tak trudny, jak mógłby się wydawać. Oczywiście, musisz powierzyć go specjalistom, aby cały proces dał odpowiednie i pożądane przez ciebie efekty.

Jeżeli dom jest w stanie surowym, nowy, to wykonać proces jest dużo łatwiej. Pianka pur nakładana jest na konstrukcję dachu, ścian, podłóg lub inną powierzchnię, a później można ją zakryć np. płytami kartonowo-gipsowymi. W przypadku starszych konstrukcji, gdzie stosowane jest ocieplenie natryskowe (Warszawa pełna jest powojennych, nieocieplonych kamienic), na początku musisz zabrać wszelkie meble i inne przedmioty, które mogą utrudnić dostęp do ocieplonych powierzchni. Pianka może też być nałożona od zewnątrz, jeżeli pozwala na to stan budynku.

Następnie nakładana jest warstwa właściwa izolacji, która musi wyschnąć. Po jej wyschnięciu można przystąpić do nałożenia okrycia i malowania. Pamiętaj, że warto to zrobić jak najszybciej, bo źle ocieplony dom szybko traci nawet sto procent wytwarzanego ciepła!