Ocieplanie budynków:
Warszawa i inne miejscowości

Słyszałeś o tym, że nieocieplony budynek może szkodliwie wpływać na zdrowie twoje i bliskich? Szukasz oszczędności i nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą ci spokojnie obniżyć zapotrzebowanie na paliwa energetyczne. Masz wrażenie, że twój piec nie jest w stanie wyrobić w czasie zimy? To czas na ocieplanie budynków. Warszawa już korzysta z naszych usług!

Poniżej znajdziesz informacje, dlaczego tak ważne jest ocieplanie budynków? Warszawa pełna jest jeszcze nieocieplonych konstrukcji, a nawet nowe domy nie zawsze mają założone poprawne izolacje cieplne. W jaki sposób je przeprowadzić?


Czytaj więcej

Ocieplanie budynków – Warszawa: gdzie traci się ciepło?

Gdzie ucieka najwięcej ciepła w domu? Spójrzmy na procentową utratę ciepła. To może być dla ciebie sygnał, którą część domu ocieplić w pierwszej kolejności:

  1. Od 20 do 25 procent ciepła uchodzi przez narożniki, kąty i ściany – to bardzo dużo, proces jest szczególnie uciążliwy i szybki jeżeli budynek wykonany był ze starej cegły. Pustaki utrzymują stosunkowo więcej ciepłoty
  2. Najwięcej, bo aż 30-40 procent ciepła ulatnia się przez dach. Wszystko przez konstrukcję tej części domu. Pełen jest łączeń i kątów, a i samo tworzywo dachowe nie najlepiej trzyma ciepło. Przykładem jest blachodachówka, która latem bardzo nagrzewa pomieszczenie, a zimą strasznie je schładza
  3. Piwnice i fundamenty to strata od 10 do 20 procent ciepła – ciepło ucieka w tym przypadku do ziemi. Fundamenty lub piwnice powinny być ocieplone jeszcze w czasie stawiania domu, ale później istnieje możliwość ich docieplenia
  4. Przez resztę domu ucieka około 10-20 procent ciepła. Niekiedy nie jesteś w stanie ocieplić całej konstrukcji, np. komin gdzieś ciepło ulatnia.

Teraz już wiesz, że poszczególne części budynku mocno tracą temperaturę. Jak tego uniknąć?

Jesteś zainteresowany usługą ocieplenia budynku?

Prosimy o kontakt drogą mailową lub telefonicznie, a następnie o podanie informacji niezbędnych do wyceny. Po zapoznaniu się ze szczegółami realizacji, skontaktujemy się z Państwem w celu przedstawienia oferty wykonania zlecenia.


Docieplanie budynków – Warszawa:
jak się do tego zabrać?

Są różne sposoby docieplania budynków. Możesz wybrać styropian, specjalną watę lub inne metody. My polecamy ocieplenie domu pianką. Warszawa korzysta w pełni z tego rozwiązania, które jest bardzo skuteczne i pozwala na największe oszczędności.

Pianka pur wypełni praktycznie każdą powierzchnię. W przypadku małych domów czy pomieszczeń (jak piwnice) nie zajmie dużo cennego miejsca, czego nie można powiedzieć np. o styropianie. Dodatkowo pozwala na pełne ocieplenie nawet trudno dostępnych zakamarków.

Dlaczego tak ważne jest docieplanie budynków? Warszawa to jedno z najbardziej zanieczyszczonych miast na świecie. To nie tylko efekt samochodów na drogach i pracy fabryk. To również mieszkańcy, którzy do ogrzewania stosują złej jakości i zbyt dużo paliwa energetycznego. Nieocieplone domy sprawiają, że szybciej się trujemy i wdychamy więcej spalin. Jeżeli ocieplisz swój dom, to zaoszczędzisz zarówno w portfelu, jak i na swoim zdrowiu!

Ocieplenie domu pianką - Warszawa

Pianka pur, do natryskowej izolacji cieplnej to coraz popularniejsze rozwiązanie. Wykonujemy je profesjonalnie, bez zbytniej ingerencji w konstrukcję budynku. Polecamy ją zarówno do wykonania przy stanie surowym, (jako główna warstwa izolacyjna), jak również w starym budownictwie. Dzięki doświadczeniu, zaawansowanemu sprzętowi i substancjom izolującym, możemy wykonać pełną izolację domu, która pozwoli na oszczędność ponad połowy ulatniającego się wcześniej ciepła.

Określ, którą część domu powinniśmy ocieplić i umów się na termin. Pamiętaj, że ocieplenie pozytywnie wpłynie zarówno na ciebie, jak i twoich bliskich!